seo

SEO – Arama Motoru Optimizasyonu Nedir ?

SEO , “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelir. Google, Microsoft Bing ve Yandex gibi arama motorlarında web sitelerinin görünmesi için yapılan geliştirme çalışmalara SEO denilmektedir.

Web Sayfalarınızın arama sonuçlarında ilk sıralarda görünürlük olursa, bulunma ve tıklanma olasılığınız o kadar artar. Sonuçta, arama motoru optimizasyonunun amacı, potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekmeye yardımcı olmaktır.

SEO nasıl çalışır?

SEO çalışmları ile, site içi optimizasyon ve site dışı optimizasyon teknikleri aracılığıyla web sitenizin uygun anahtar kelimeler için arama motorlarında konumlandırmasını hedeflemektedir. Bu teknikler sayesinde web siteniz, işletmeniz için önemli anahtar kelimeler için sıralamada yükselecektir

 SEO nasıl çalışır

SEO şirketimin performansını nasıl etkileyebilir?

Artık günümüzde alışveriş alışkanlıkları sanal ortama yönelmektedir. Bu durum gün geçtikçe artmaktadır. Şirketinizin sanal alemde üst sıralarda yer alarak müşteri kütlenizi artırmanız mümkündür. Arama motoru optimizasyonu, firmanız ile ilgili yapılan aramalarda sitenizin ilk sıralarda listelenmesine odaklanır. Potansiyel alıcıları ve müşterileri şirketiniz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak ürün ve hizmetlerinizi daha kolay pazarlananızı sağlar.

Arama motoru optimizasyonu sayesinde,  web sitenize, daha fazla tanıtım, daha fazla ziyaretçiyi, daha fazla gelir,  elde etmeye yönelik adımlar atmış olursunuz.

SEO Özellikleri

Yenilikçi arama motoru optimizasyonu teknikleriyle çok yönlü beceri ve yenilikçi teknolojiyi kullanıyoruz. Müşterilerimize, markalarını oluşturmak ve etkin bir şekilde işlerini büyütmeleri için hızlı çözümlerle yardımcı oluyoruz.

Web Sitesi Analizi

Etkili SEO stratejileri uygulamak için mevcut web sitenizin derinlemesine analizini gerçekleştiririz. Planlama aşaması, sayfa dışı, sayfa içi ve anahtar kelime araştırma öğeleriyle kampanyanın ayrıntılı planlanmasını sağlar.

Teknik Hazırlık

  • Uzmanlarımız, sektörünüz ile ilgili teknik yönleri anlamak için mevcut web sitenizi analiz etmektedir. Bir web sitesinin bir tarayıcı perspektifinden ne kadar erişilebilir olduğuna bakarak, kilit unsurları belirlemek için çalışma yapar.
  • Ziyaretçilerin etkisini, sıralamada yükleme sürelerini ve SEO’nun başarısı için önemli olduğu tespit edilen ölçümlerle web sitesinin genel performansını ölçmek için çeşitli istatistiksel araçlar kullanılır.
  • Sektörünüzdeki rakipler incelenerek stratejiler geliştirilir.

google ilk sıra

Site İçi Optimizasyon

  • Site içi optimizasyon hizmeti, site içeriğinin düzgün şekilde arama motorlarının dizinine eklenip eklenmediğini, anahtar kelimelerin tarayıcı tarafından okunup okunmadığını analiz etmeyi içerir.
  • Geçerli link yapısını ve içerikteki anahtar kelime yoğunluğu incelenir.
  • İçerik bütünlüğünü sağlamak için gerekli değişiklikleri yaparak, hedef kitleye uygun bir içerik hazırlandığı kontrol ederiz.

Site Dışı Optimizasyon

Site Dışı Optimizasyon stratejilerimiz, farklı sosyal ağlar, dizinler ve çevrimiçi kaynaklara web sitemizi göndermeyi içerir. Bunun yanında basın bültenleri aracılığıyla web sitenizin trafiğini artırıyoruz.

SEO Raporları

Google sıralamaları, dizin gönderme istekleri ve backlink çalışmaları ve web sitenizin performansının ayrıntılı analizini içeren kapsamlı performans raporu sunuyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir