internette güvenlik

İNTERNETTE GÜVENLİK

İNTERNETTE GÜVENLİK

Aslında İnternet güvenliği bilgisayarınıza bulaşabilecek her türlü virüs veya istenmeyen dosyanın giriş kapısıdır. İnternette veya sosyal ağlarda güvenlik çok önemlidir. Daha güvenli bir kullanım için aşağıdaki maddelerden yararlanabilirsiniz.

  • Kişisel bilgilerinizi sosyal medyada paylaşmayın: Kimlik bilgileriniz, Pasaport bilgileriniz, konum bilginizi kesinlikle paylaşmayın. Ayrıca sosyal medyada bu bilgilerin istenmesi durumunda ise yanlış bilgiler vererek kendinizi bu tür güvenliksiz ve tehlikeli konumlardan kurtarın.
  • Doğru bilgilerinizi ise resmi site ve kurumlar dışında kullanmayın.
  • Güveli siteleri alışveriş yapın : Sizin için ekonomik yönden daha uygun olduğunu düşünerek gözünüzde daha iyi gözüken siteler size faydadan çok zarar getirebilir. Ekonomik yönden iyi olmasının yanı sıra tanınmış ve ciddi sitelerden alışveriş yapın . Herhangi bir sıkıntı sonucu mutlaka onlara ulaşabileceğiniz güvenli bir iletişim bilgisi edininiz.
  • İnternette her gördüğünüze inanmayın: Telefonunuza gelen e-mail veya smsler her zaman gerçeği yansıtmayabilir. Tanımadığınız veya kendisini sizin gözünüzde istediği gibi tanıtan kişilere itimat etmeyin. Bilgilerinizi veya paranızı bu tür kişilerle paylaşmayın.
  • Unutmayın sizin gibi her gün onlarca kişi yazılım casusları tarafından kandırılıyor.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir