Bursa Seo Hizmetleri

SEO Nedir?

Seo Nedir? veya Arama Motoru Optimizasyonu? Web sitenizin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkması için kullanabileceğiniz tüm yöntemlere verilen genel ifadedir.

SEO başka bir deyişle, doğal popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yöntemlerle yapan uzmanlara ise; SEO Uzmanları denir.

Peki neden; sitemiz için SEO çalışması yapmalıyız?

İnternet kullanıcıları eğer sizin web sitenizin adresini bilmiyorlarsa arama motorları ile sitenize ziyaretçi çekmek en etki yoldur. Peki! yapılan aramalarda sitemiz üst sıralarda çıkmıyorsa ne yapmalıyız. Eğer sitenizi üst sıralarda çıkarmak istiyorsanız bunun iki yöntemi var. Birincisi: Kolay olan Parayı verip Google reklamı vermek. Zor olan ikinci yöntem ise SEO çalışması yaparak sitenizin doğal yollarla üst sıralarda çıkmasını sağlamak. Yapılan SEO çalışmalarının amacı aslında sitenin popüler olmasını sağlamaktır. Google sitenin popülerliğini, ziyaretçi sayısının düzenli artmasından ve site ile ilgili yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların sayısı arttıkça web siteniz daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Düzenli olarak, sitenizin doğal yollarla bilinirliğini artırma işlemi arama motorlarında sitenizin değerini artıracaktır. Böylelikle sitenize SEO çalışması yapmış ve aramalarda sitenizi daha yukarılarda çıkarmış olacaksınız.