Web Tasarım Bursa

Web Tasarım Bursa

Web Tasarımında Güncel Çözümler

Web tasarım bursa için de ülkemizde ve dünyada olduğu gibi giderek önemi artan bir konudur. Firmamız tarafından sunulan web tasarım çözümleri işletmenizin etkisini ve tanınırlığını artırmak üzerine planlanmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından web siteleri üzerindeki çalışmalar müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak şekilde ve güncel teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Web sitesi müşteriye ve faaliyet gösterdiği sektöre özel olarak hazırlanmakta, arama motorlarında kolaylıkla bulunacak ve site ziyaretçilerini etkileyecek biçimde tasarlanmaktadır. Web sitesi hazırlarken dikkat edilen bir başka husus da ziyaretçilere kullanım kolaylığı sunulmasıdır.

web tasarımı bursa

Responsive Web Tasarım Bursa

Teknolojik gelişmelerdeki etkilerin doğrudan hissedildiği alanlardan birisi de internet siteleridir. Gelişime ayak uyduramamış olanların arama motorlarında geri planda kalması ve hedef kitlesine ulaşmakta zorlanması kaçınılmazdır. Akıllı cihazların yaygınlaşması ile birlikte internet sitelerinin de bu cihazlara uyumlu tasarlanma ihtiyacını doğurdu. Bundan dolayı web sitelerinin responsive web tasarım gerekliliği ortaya çıkmıştır. Firmamız web tasarım bursa için gerçekleştirdiği tüm projelerde mobil uyumlu tasarımlar yaparak internet sitesinin kullanıcılarına sorunsuz bir internet deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Mobil uyumlu olarak tasarlanmış web sitelerinin mobil cihazların her birinde ve farklı görüntüleme çözünürlüklerinde sorunsuz bir şekilde görüntülenmesi mümkündür. Tasarım yapılırken çözünürlük farklılıkları için ayrı css kodlaması kullanılması ya da framework ve bootstrap gibi yapılardan yararlanılması olanağı bulunmaktadır.

Responsive Tasarım Arama Motorlarının Da Tercihi

Web tasarım bursa için sunduğumuz hizmetler arasında yer alan responsive web tasarımları arama motorları tarafından sitelerin üst sıralara taşınmasında etkili olan unsurlar arasında yer almaktadır. En sık kullanılan arama motorlarından Google tarafından önerilmesi sebebiyle birçok firma web sitesinin tasarımında mobil uyumlu uygulamalar yapılmasını tercih etmektedir. Google’ın algoritması sebebiyle mobil uyumlu internet siteleri daha fazla dikkat çekmektedir. Arama motorları kullanıcılara aradıkları konu ile ilgili en iyi siteleri sunmayı amaçlarken sitenin kullanışlılığını da göz önünde bulundurmaktadır. Ekranın açılmasında yavaşlık, ekrana sığmama gibi problemler yaşanmasının önüne responsive web tasarımı ile geçilmesi mümkün olduğundan arama motorları bu tür sitelere öncelik vermektedir. Bu özellikler sitenin kullanıcı sayısının artması noktasında da etkilidir. Arama motoru açısından giriş yaptığınız cihaza uygun farklı url kullanma zorunluluğu olmaması gerekir. Tek url ile yönlendirme yapabiliyor olması da mobil uyumlu siteleri tercih etme nedenlerinden biridir.

İnternet sitenizin arama motoru tarafından üst sıralarda gösterilmesini arzu ediyorsanız web tasarımı tercihinizi de bu doğrultuda yaptırmanız ve mobil uyumu sağlamanız gereklidir.

1 cevap
  1. php uzmanı
    php uzmanı says:

    Good information. Lucky me I recently found your blog by accident (stumbleupon).
    I’ve bookmarked it for later!

    Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir