mobil uygulama hizmetleri

Mobil Uygulama Hizmetleri

Günümüzde hemen hemen herkesin yanından ayırmadığı akıllı telefon, tabletler gibi cihazlara özel olarak kodlanmış ve hazırlanmış  yazılımlara “Mobil Uygulama” (Mobile Application) denmektedir. Mobil uygulamalar kullanılacak olan cihazda çalışan işletim sistemine göre hazırlanmaktadır. Mesela yaptırdığınız uygulamanın iphone, ipad gibi cihazlarda ve aynı zamanda Samsung gibi android işletim sistemi kullanan çıhazlarda çalışmasını istiyorsanız, IOS tabanlı ve Android tabanlı olarak 2 farklı şekilde geliştirilmek zorundadır.

En sık yapılan yanlışlardan biride mobil web sitesini, mobil uygulama ile karıştırmaktır. Bilgisayar için hazırlanmış bir web sitesinin “responsive” özelliği varsa mobil cihazlara özel (mobil web sitesi olarak) görüntülenecektir.

Dünya genelinde en çok mobil uygulama kullanan ve para harcayan ülkelerden biri olduğumuzu göz önünde bulundurursak mobil uygulama geliştirmenin önemi daha iyi anlaşılmış olur. Mobil uygulama geliştirme konusunda firmanızın da yer alması için bizimle iletişime geçin.