google harita

Google harita, Maps; Firmanız haritalarda görünüyor mu?

Google harita (Google Maps) aradığımız noktayı bulmamızı kolaylaştıran en önemli kaynaklarımızdan belki de en önemlilerinden birisi. Yaklaşık 10 yıldan beri navigasyon cihazlarının cep telefonlarına girmesinden itibaren haritaların kullanımı hızla arttı.

Günümüzde artık gideceği yeri akıllı telefondaki dijital haritadan veya navigasyon programından aramayan neredeyse kimse kalmadı. Adresi bilseniz de trafik yoğunluğunda vaktinizi kaybetmemek için yine dijital haritaları kullanıyoruz. Birisinin bize yol tarif etmesi ve bizim bu yol tarifini anlamak için gösterdiğimiz çaba bazen can sıkıcı olabiliyor. Belki de harita uygulamalarının tercih edilmesindeki nedenlerden biriside bu olsa gerek. Son yıllarda trafik yoğunluğu, yol çalışması, trafik kazası ve araç kazası gibi bilgileri anlık olarak cep telefonumuzda takip edebiliyoruz. Böylelikle mobil trafik uygulamaları bizi alternatif yollara yönlendirerek trafik yoğunluğuna takılmamızı engelleyebiliyor. Bunun yanında alternatif yollar arasında uzaklık ve varış zamanını kıyaslayarak kendi seçimimizi de yapabiliyoruz. Ama buradaki en önemli nokta acaba aradığımız kurum haritalara eklenmiş mi? Eğer aradığımız kurum haritalarda yoksa o zaman bizim haritaları kullanarak arama çabalarımız zaman kaybı anlamına gelmekte.

Potansiyel müşteriler aramak istedikleri bir kurumu genellikle haritalarda aradıklarında bulunduğu konuma en yakın kurum nerede ise o kuruma yönlenme eğilimindedirler. Eğer sizin işyeriniz haritalarda görünmüyor ise o zaman müşterinizi kaybettiniz demektir. Kullanıcılar sektörel olarak arama yaptıklarında kurumunuzun haritalarda bulması gerekir. Müşterilerinizin haritaları kullanmasının diğer nedeni ise zaten sizi bulmak isteyen müşterilerinizin adres sorma zahmetinden kurtarmak.

Bursa web yazılım olarak web tasarımı nı yaptığımız firmaların Google, Yandex ve diğer haritalara ekleyerek potansiyel müşteri kitlelerinin artmasını sağlıyoruz. Bu firmanıza büyük bir katkı sağlayacaktır.

Google Harita lar (Google Maps)

Dünya üzerindeki harita hizmetlerindeki lideri Google haritalar dır(Google Maps). Bu nedenden dolayı web tasarımı nda ilk yaptığımız işlemlerden birisi firmanızın haritalarda çıkmasını sağlamaktır. Google Haritalara sahte kayıtları engellemek için geliştirdiği güvenlik önlemleri sayesinde çıkan sonuçların en doğru şekilde olmasını sağlıyor. Bu nedenden dolayı pek çok geliştirici Google haritalarda çıkan sonuçları referans almaktadır. Bu da firmanızın Google haritalarda çıkmasının önemini artırmaktadır.

Yandex Haritalar

Yandex haritaların Türkiye pazarına girmesi ile birlikte Google’a rakip olarak piyasaya çıktı ve şu anda Google haritalardan sonra en çok tercih edilen yandex harita hizmetleridir. Yandex Toloka ile haritalarda çıkan işletme bilgilerinin güvenliğini en üst seviyede tutmaktadır. Hatta kurum bilgilerini ücret vererek bilgisayarda ve yerinde kontrollerini sağlıyor. Böylelikle haritaların doğruluğunu en üst seviyede tutmayı başarmıştır.

Bing Maps

Microsoft’un harita platformu olan Bing Maps HERE’ın sağladığı haritaları kullanıyor. Bing henüz mobil platformlarda yerini almamış durumda yani kullanmak istiyorsanız tek seçeneğiniz. Web tarayıcısı veya güncel Windows işletim sistemleri ile kullanmak.

Diğer harita uygulamaları:

Firmanızı kaydedeceğimiz haritalar ve platformlar:

mapsconnect.apple.com/
www.facebook.com
www.yellowpages.com.tr
www.tr.foursquare.com
www.haritamap.com
www.haritatr.com/
www.e-sehir.com

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir