yandex mail

Yandex mail hizmetlerini ücretsiz olarak sürdürmekteydi. Pek çok kullanıcı kurumsal mail hizmetleri için Yandex mail hizmetini kullanıyordu. 24 Mayıs 2022 tarihinde yapılan düzenleme ile artık ücretsiz kurumsal hail hizmeti tanımlama ücretli olmuştu. Eski kullanıcılar hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanmaya devam ederken yeni kullanıcılardan ücret talep edilmişti. Şimdi ise ikinci bir düzenleme geldi ve artık ücretsiz kullanımlarında kaldıracağını duyurdu. Yani tüm kullanıcılar artık 17 Nisan tarihinden itibaren ücret ödemek zorunda. Ücreti ödemeyen kullanıcılar ise sadece maillerini okuyabilecekler.

Ama bizim için sevindirici olan kısım bu Türkiye için şimdilik geçerli değil. Nedeni ise Yandex’in Türkiye’den ödeme alamıyor olması. Bundan dolayı şimdilik sadece Rusya’daki kullanıcıları için bu düzenleme geçerli olacaktır. Eğer hesabınız Türkiye adına kayıtlıysa şimdilik ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz. 17 Nisan düzenlemesi ile ilgili bazı kullanıcılara aşağıdaki duyurunun gelmesinin nedeni bu hesapların konum olarak Rusya da olması

Merhaba!

17 Nisan 2023 tarihinden itibaren Yandex 360’ın ticari hizmetler için kullanım koşullarını revize etmek zorunda kalıyoruz.

Bunun nedeni, yeni veri depolama ekipmanı sağlama lojistiğinin karmaşıklığıdır: fiyatlandırma politikasındaki bir değişiklik, kuruluşlar için hizmetleri sürdürmemize ve geliştirmemize yardımcı olacaktır. İşletmeler için Yandex 360’ın özelliklerine erişmeye devam etmek için 17 Nisan 2023’e kadar temel planlardan birini seçin ve ödeyin.

Bu değişikliklerin hizmetlerimizi kullanma deneyiminizi etkileyebileceğini anlıyoruz. Size zaman kazandırmak için güncellemeleri 2023 yılına erteledik.

Bir plan seçmezseniz, ücretsiz sürümü kullanan kuruluşunuz 17 Nisan 2023’ten itibaren okuma moduna geçecektir.

Bunun kuruluşunuzdaki kullanıcılar için anlamı:

• Posta: Kullanıcılar maillere ve yeni gelen kutularına erişebilecek, ancak mail yazamayacak (yanıtlama veya iletme dahil).

• Disk: Kullanılabilir sınır içindeki dosyalar kalır ve indirilebilirler. Yeni dosyalar yüklemek ve paylaşmak pasif olacak.

• Bültenler: Hizmete erişim olmayacak – yeni posta göndermek mümkün olmayacak.

• Yönetim: Kuruluşa çalışan eklemek ve yeni bir etki alanı bağlamak sınırlı olacaktır

Servislerin tüm özelliklerini duraksamadan kullanmak için hemen tarifelerden birini seçin ve ödeyin. Hizmetler için kart ve fatura ile ödeme yapabilirsiniz.

Yandex tarafından yapılan açıklama şu şekidlde

Hello,

Your organization is a non-resident, so the upcoming changes will not affect you. At the moment, we are considering several solutions so that you can continue to use the services of the Yandex 360 platform for business without restrictions after April 17

It will be possible to expand the possibilities of using the service and purchase one of our tariffs (“Basic”, “Optimal” or “Advanced”) in the future of the next quarter. This cannot be done yet. Our team is already working on tools that allow you to pay tariffs. As soon as such an opportunity appears, we will get back to you with details.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir