web sitesi bursa

Web Sitesi Bursa

Web Sitesi Nedir ve Ne Amaçla Oluşturulur?

Web sitesi Bursa şehri ile sınırlı kalmak istemeyenler için paylaşım ve tanıtım ağını güçlendirmek üzere internet üzerinden web yazılım ve tasarımı ile biçimlendirilerek hizmet veren bir araçtır. Firmalar web sitesine sahip olmakla online mecralarda müşteriler nezdinde daha kolay ulaşılabilir hale gelmektedir. Web sitelerinin tek sayfadan ya da iç içe geçmiş sayfalar yumağından oluşturulması mümkündür. Web siteleri statik bir yapıya da sahip olabilir ancak zengin içeriğe sahip bir web sitesinin tasarım ve kodlamasının dinamik olması gereklidir. Kişisel ya da kurumsal web siteleri, online satış, haber, oyun, tanıtım, blog, forum siteleri gibi birçok web sitesi türü olup kullanım amacınızı belirledikten sonra site hazırlamak için çalışmalar yapılmaktadır. Firmamız tarafından gerçekleştirilen tasarım ve kodlama çalışmalarının ardından web siteniz aktif duruma geçerek tanıtım, satış, eğitim, paylaşım ve haberleşme gibi çeşitli amaçlarınıza hizmet edecek duruma gelecektir.

Web Sitesinin Oluşturulması

Web sitesi Bursa şehri ile faaliyetini sınırlamak istemeyenler için daha çok kişiye ulaşmanın önemli bir aracıdır. Web sayfaları firmaların en etkili tanıtım araçlarından birisidir. Firmanız la iş yapmak isteyen kişiler web sayfanıza bakarak firmanız hakkında fikir sahibi olmaya çalışacaklardır. Hazırladığımız web tasarım çalışmaları sektörel ve hedef kitle odaklı olarak yapılmaktadır. Web sitesinin oluşturulması, kullanılacak renklerden fotoğraflara, yazı tipinden hangi alanda hangi unsurun kullanılacağına kadar görsel bütünlük oluşturmak üzere detaylı bir şekilde planlanması gereken bir süreçtir. Bu kısım web sitesi için tasarım aşamasını ifade etmektedir. Site ile ilgili önceden planlanan çalışmaların hayata geçirilmesi ise kodlama aşamasını oluşturmaktadır. Yazılım dilleri hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz firmamızın profesyonel desteği işinizi kolaylaştıracaktır.

Web Sitesi Bursa için Tasarımında Kullanıcı Dostu Uygulamalar

Web sitesi Bursa için faaliyet gösteren firmamız tarafında hazırlanan sitelerin kullanıcı dostu olmasına özen gösterilmektedir. Web sitesi hazırlanırken siteyi görsel açıdan etkileyici ve güzel hale getirecek çalışmalarda nihai kullanıcının dikkate alınması gereklidir. Kullanıcı dostu bir çalışmada dikkat edilmesi gereken faktörler özetle şu şekilde ifade edilebilir:

  • Web sitesi yapılandırılırken kullanıcıların siteye göz atma ve arama şekilleri dikkate alınmalı ve kullanıcıların aradıklarını kolay bulabilecekleri bir yapı kurulmalıdır.
  • Sitede kullanıcıların daha fazla kalması için multimedya desteğinden yararlanılmalıdır.
  • Sayfa farklı tarayıcılar ve işletim sistemleri ile çalışırken sorun çıkarmayacak şekilde tasarlanmalıdır.
  • Sitede ziyaretçilerle iletişimi güçlendirmek adına interaktif alanlar kullanılmalıdır.
1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.