google siteme en son ne zaman geldi

Google bot siteme ne zaman geldi

Google Siteme En Son Ne Zaman Geldi

Google botları yani robotları belirli aralıklarla web sitelerini ziyaret ederek siteleri indexler. Böylece yapılan arama ile indexlenen sayfanın içeriğinin uyuşması durumunda web siteniz arama sonuçlarında listelenir. Yeni açılan siteler veya sayfalar ancak indexlendikten sonra Google ve diğer arama motorlarında görünmeye başlar. Google ne kadar sıklıkla web sitenize gelip indexleme yapıyorsa bu sitenizin değerini ve sürekli yeni içerik ürettiğini gösterir.

Google bot siteme ne zaman geldi görmek için

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:www.bursawebyazilim.com

şeklindeki adresi kendinize uyarlayarak kullanabilirsiniz. Bu sayfada en üstte yazan “Bu, https://bursawebyazilim.com/ için Google’ın önbelleğidir. Bu, sayfanın 14 Kas 2019 23:30:30 GMT tarihine ait anlık görüntüsüdür. Aradan geçen süre zarfında geçerli sayfa değişmiş olabilir. Daha fazla bilgi.” şeklindeki ifadedeki tarih google botunun gelme tarihidir. Aynı zamanda açılan web sitesi Google tarafından kaydedilen sayfadır.

Google bot çağırma

Google bot çağırmak için en etkili yöntem pinglemedir. Böylelikle Google botlarının dikkatini çekmiş olursunuz. Dikkat etmeniz gereken husus ise pinleme işlemini sitenizde güncelleme olduğunda kullanmak ve sık yapmamaktır. Pinkleme için kullanabileceğiniz pek çok site bulunmaktadır, benim tavsiyem ise bulklink.org

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir