google ve bing

Google ve Bing, Korsan İçerikleri Kaldıracak!

Google ve Bing ortak bir çalışma ile korsan içerikler için gerçekleştireceği yasa dışı ve korsan içerikleri kaldırmak için hazırlıklara başladı. İlk uygulamanın İngiltere’de başlanacak olan karar ile yayın hakkı sahipleri, içerik üreticileri ve son kullanıcıların korunması hedeflenecek.

Guardian tarafından yayınlanan habere göre, Google ve Bing ortak bir çalışma yaparak Warez içeriklere (yasadışı içeriklere) karşı kapsamlı bir çalışma başlatacak. İngiltere’de uygulanması planlanan bu girişimin Fikri Mülkiyet Hakları Bürosu’nun öncülüğünde ve Kültür, Medya ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen bir proje ile hayata geçmesi planlanıyor.

Google ve Bing korsan içeriklerle mücadele konusunda somut anlamda bir adım atan ilk ikili şirket olacak. Bu planlanan uygulamayla birlikte arama motorlarının sonuç sayfalarından müzik videoları, korsan müzikler, maç yayınları, e-kitaplar ve daha birçok materyal korsan içerik yayınladığı taktirde sonuç sayfasından kaldırılacak.

Uygulamanın bu yıl içinde uygulamaya konması ve İngiltere’nim korsan içeriklerden arındırması bekleniyor ki, bu topluluğa daha sonradan Facebook gibi önemli şirketlerin de ortak olması bekleniyor.