Bursa Mobil Uygulama Geliştirme Nedir?

Mobil uygulama geliştirme, kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden erişebileceği yazılımların tasarımı, programlanması ve dağıtılması sürecidir. Bu uygulamalar genellikle Android ve iOS gibi popüler işletim sistemlerinde çalışır.

Bursa Mobil Uygulama Geliştirme ise özellikle Bursa bölgesinde mobil uygulama geliştirme firmalarını kapsar.

Günümüzde mobil uygulamalar e-ticaret ve online alışveriş, sosyal medya ve iletişim, eğitim ve öğrenme, finans ve bankacılık gibi çeşitli sektörler başta olmak üzere birçok farklı sektörde geliştirilmektedir.

Bursa Mobil Uygulama Geliştirme Hangi Amaçlarla Yöneliktir?

Mobil uygulamalar çeşitli amaçlar için geliştirilebilir.

Bu amaçların başında mobil uygulamaların hizmet verdikleri sektördeki çeşitli sorunlara dijital çözüm olarak sunulmaları gelmektedir.

Ayrıca bireysel veya kurumsal olarak farklı uygulama platformlarında dijital olarak yer almak isteyen firmalar da ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda da kendi mobil uygulamalarını geliştirebilir veya onlar için geliştirebilecek bir mobil uygulama geliştirme firması ile anlaşabilir.

Mobil Uygulamaları Geliştirme Maliyeti Nasıl Belirlenir?

Mobil uygulama geliştirme maliyeti geliştirilmesi istenilen mobil uygulama projesinin teknik detay karmaşıklığına ve bulunduracağı özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Mobil uygulama projesinin hedef kitle kullanıcısına ulaşabilmesi için tercih edilecek platformlar (Play Store ve App Store) ve benzer şekilde özel mobil uygulama yazılımının geliştirilmesinde tercih edilecek Native veya Cross-Platform çözümler, yine geliştirici ekibinde teknik tecrübesine de bağlı olarak hem uygulamanın maliyetini hem de teslim süresini etkileyen unsurlar olarak yer alacaktır.

Bunun nedenleri arasında seçilen mobil uygulama yayınlama platformunun kendi uygulama yayınlama ücret politikasının farklı olması, uygulama yayınlanma süreçlerinin farklı aşamalardan geçmesi ve mobil uygulama geliştirici ekipte özellikle native uygulamalarda farklı teknik yeterliliklere ihtiyaç duyulmasını gerektirmesinden gelmektedir.

Mobil uygulama projesinin müşteriye teslim edilmesi istenilen süresinin kısa olması da, mobil uygulama geliştirme firmasının iş yoğunluğa da bağlı olarak maliyete etki eden başka bir unsur olarak yer alacaktır.

Ayrıca farklı benzer teknik ve fiziksel koşullar için farklı mobil uygulama geliştirme firmalarının sunacağı mobil uygulama geliştirme fiyat tekliflerinin de çeşitlilik gösterebileceği göz önüne alındığında maliyetin birçok farklı etkene bağlı olduğu söylenebilir.

Bursa Mobil Uygulama Geliştirme Süreçleri

Bursa’da mobil uygulama geliştirme süreçleri, hem uygulamanın sunulacağı kullanıcıların sahip olması planlanan özelliklere ve ihtiyaçlara hem de adına geliştirilecek işletmenin hedeflerine yönelik adımlar içerir.

Mobil uygulama geliştirme süreçlerinin sahip olması beklenen adımlar nasıl genelleştirilir?

1.Adım: Projenizin Ayrıntılarını Belirleme

Bu adım projenizin hizmete sunulması için kullanılacak hedef platformun, geliştirme türünün ve para kazanma modelinin belirlenmesi adımlarını içerir.

2. Adım: Planlama

Bu adım özellikle yazılım hizmeti almak için anlaştığınız firmadan alacağınız bursa mobil uygulama fiyatları ve bursa mobil uygulama geliştirme süreçlerinin belirlendiği adımdır.

Ayrıca geliştirilmesi istenilen proje için özellikle geliştiriciler tarafından yapılacak kaynak-zaman-maliyet hesaplarını da içerir.

3.Adım: Tasarım-Geliştirme

Bu adım geliştirilmesini istediğiniz mobil uygulama tasarımına ulaşabilmek için, zihninizdeki tasarımı, mobil uygulama hizmeti aldığınız firmayla paylaştığınız ve geliştirmelerin yapıldığı aşamadır.

4.Adım: Test ve Yayına Alma

Bu adım müşteri geri dönüşlerine paralel olarak tamamlanan geliştirme süreçlerinin farklı testlere tabi tutulduğu aşamadır. Gerekli testlerin geçilmesi sonucunda uygulamanın ilk versiyonu belli bir kesim için veya herkese açık şekilde yayına sunulur.

Bursa Mobil Uygulama Geliştirme Süresi?

Bursa mobil uygulama geliştirme süresinin hangi faktörlere bağlı olduğundan bahsettik. Ortalama bir süre vermek istersek, belirtilen bu faktörler de ele alındığında, ortalama 3-5 aylık bir süreç ortaya çıkar.

Bursa’da Mobil Uygulama Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Almak istediğiniz mobile uygulama geliştirme hizmetinin farklı faktörlere bağlı olarak değişebileceğinden ayrıca farklı mobil uygulama geliştirme firmalarının da benzer koşullar için farklı fiyat teklifleri verebileceğinden bahsettik.

Peki birlikte çalışmak istediğiniz mobil uygulama geliştirme firmasını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Özellikle bulunduğunuz konumda yer alan firmaların uzmanlık alanlarını inceleyin.

Sektöre özel bilgi ve tecrübeye sahip olan firmalar, projenizin daha hızlı ilerlemesine ve geliştirici ekip tarafından daha kolay anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Mobil uygulama hizmeti almak istediğiniz firmaların önceki projelerinden hizmet almak istediğiniz projeye dair fikirler alın.

Bu projeler için yapılmış müşteri ve kullanıcı yorumlarını inceleyin.

Yüksek müşteri memnuniyetine sahip projelerin kullanıcılar tarafından beğenilme ve tutulma oranları daha başarılı olacaktır.

İncelediğiniz mobil uygulama geliştirme ajansının tamamladığı projelerinin kategorilerinin ve büyüklüklerinin sizin projeniz ile olan uyumunu inceleyin.

Birlikte çalışmak istediğiniz firmanın, sizin geliştirmek istediğiniz uygulama türünde deneyime sahip olması bu durumda her iki taraf içinde bir artı yaratacaktır.

Çalışmak isteyeceğiniz firmanın, bulunmak isteyeceğiniz hedef kitle ve pazar konusunda karşılaşılabilecek sorunlarda alacağı kararların en doğru olması için, projenizin ihtiyacına uygun platformlar konusunda tecrübesi ve tamamlanmış projeleri olan firmaları tercih edin.

Bursa Web Yazılım olarak biz 25 seneyi aşkın süredir Bursa Mobil Yazılım Yapan Firmalar Arasında, Bursa Mobil Uygulama Geliştirme Firması olarak hizmet vermekteyiz.